EXPIRED: Winco Foods Case Lot Sale Now Through Oct. 5

winco logo

THIS CASE LOT SALE IS OVER. Winco has its Case Goods Sale now through October 5, 2014. Here are the items from their ad, and most of these prices are really good deals.

 

Nissin Top Ramen Noodles, beef or chicken – $2.98 (Case of 24 / Comes out to be $0.12 each unit)

Santiam Canned Vegetables, cut green beans or whole kernel corn – $11.98 (Case of 24 / Comes out to be $0.50 each can)

Nalley Chili With Beans – $19.98 (Case of 24 / Comes out to be $0.83 each can)

Dark Red Kidney Beans – $11.48 (Case of 24 / Comes out to be $0.48 each can)

Del Monte Spaghetti Sauce – $8.98 (Case of 12 / Comes out to be $0.75 each unit)

Tomato Sauce – $11.98 (Case of 48 / Comes out to be $0.25 each can)

Diced Tomatoes – $11.48 (Case of 24 / Comes out to be $0.48 each can)

Cream of Chicken or Mushroom Soups – $11.48 (Case of 24 / Comes out to be $0.48 each can)

Chicken Broth – $11.98 (Case of 24 / Comes out to be $0.50 each can)

Evaporated Milk – $21.98 (Case of 24 / Comes out to be $0.92 each can)

White Rice, 25 lbs. – $10.68

Pinto Beans, 25 lbs. – $15.98

Old Fashioned Oats, 25 lbs. – $11.98

White Flour, 50 lbs. – $14.98

Pasta, spaghetti or elbow macaroni, 20 lbs. – $12.98

WinCo Foods Water, 24 pack – $1.98

Emergency Essentials 100 Hour Candle – $3.48 each

Egg Mix Powder, 36 oz. – $20.48

Whole Eggs Powder, 33 oz. – $16.48

Honey Powder, 48 oz. – $8.98

Butter Powder, 36 oz. – $15.48

Food Storage Pail, 5 gallon – $2.48

This post may contain affiliate links. Read my Disclosure Policy here.

Harmons Case Lot Sale (Sept. 2014)

harmons logoHarmons has its case lot sale this week, as well as Maceys, Smith’s, and Reams. Below are the items on sale. The items highlighted in red are the best deals.

If you like to price match these deals, then check out the Grocery Deals to Price Match List post to see what other sale items you can price match this week to save you even more money.

Skippy Peanut Butter, 16.3 oz. – $1.79 each (Case of 12 $21.48)
Use the $0.75/2 Skippy Peanut Butter coupon from the SS 8/3/14 coupon insert
Final price: $1.42 each

Campbell’s Chunky Soup, 18.6-19 oz. – $1.25 each (Case of 12 $15.00)
Use the $0.50/3 Campbell’s Chunky Soup printable coupon here (print it twice)
And/or use the $1.00/4 Campbell’s Chunky Soup coupon from the SS 9/7/14 coupon insert
Final price: As low as $1.00 each

Dinty Moore Beef Stew, 20 oz. – $2.00 each (Case of 12 $24.00)

Campbell’s SpaghettiO’s, 15 oz. – $0.69 each (Case of 24 $16.56)
Use the $0.40/3 Campbell’s SpaghettiO’s printable coupon here (print it twice)
Final price: $0.56 each

Taco Bell Refried Beans, 16 oz. – $0.69 each (Case of 12 $8.28)

Nalley Chili, 14 oz. – $0.88 each (Case of 24 $21.12)

S and W Beans, 15-15.5 oz. – $0.69 each (Case of 12 $8.28)

Western Family Premium Chunk Chicken, 5 oz. – $1.00 each (Case of 12 $12.00)

Langers Apple Juice, 64 oz. – $1.50 each (Case of 8 $12.00)

 

This post may contain affiliate links. Read my Disclosure Policy here.

Reams Case Lot Sale (Sept. 2014)

reams food store logo

Reams Food Stores in the Salt Lake and Davis County area are continuing its case lot sale this week, along Smith’s, Macey’s , and Harmons case lot sales. Now is the time to stock up on food items for your pantry. The best deals are highlighted in red. If you like to price match, check out all of the best deals to price match, along with the case lot items, on the Grocery Deals to Price Match List here.

Western Family Flour, 25 lb. bag All Purpose or Unbleached – $8.99 each

Western Family Powdered or Brown Sugar, 32 oz. – $0.99 each (Case of 12 – $11.88)

Western Family Salt, 26 oz. Plain or Iodized – $0.50 each (Case of 24 – $12.00)

Western Family Pasta, 48 oz Elbow Macaroni, Thin or Long Spaghetti – $2.00 each (Case of 8 – $16.00)

Western Family Cream Soup, 10.5 oz. Mushroom or Chicken – $0.59 each (Case of 24 – $14.16)

Western Family Chicken Noodle or Tomato Soup, 10.5-10.75 oz. – $0.50 each (Case of 24 – $12.00)

Western Family Tomato Sauce, 8 oz. – $0.33 each (Case of 48 – $15.98)

Western Family Tomato Paste, 6 oz. Regular or Italian – $0.50 each (Case of 48 – $24.00)

Western Family Tomatoes, 14.5 oz. can Stewed, Peeled, Ready Cut – $0.50 each (Case of 24 – $12.00)

Western Family Refried Beans, 16 oz. – $0.50 each (Case of 24 – $12.00)

Western Family Specialty Beans, 15 oz. – $0.59 each (Case of 24 – $14.16)

Western Family Beets, 15 oz. – $0.69 each (Case of 24 – $16.56)

Western Family Vegetables, 14.5-15.25 oz. can Corn or Green Beans – $0.50 each (Case of 24 – $12.00)

Western Family Frozen Vegetables, 16 oz. $0.77 each (Case of 12 – $9.24)

Western Family Mandarin Oranges, 10.5-11 oz. – $0.50 each (Case of 24 – $12.00)

Western Family Chunk Light Tuna, 5 oz. – $0.67 each (Case of 48 – $32.16)

Western Family Vienna Sausages, 5 oz. – $0.50 each (Case of 48 – $24.00)

Western Family Drinking Water, 24 pk half liter bottles – $2.25 each

Western Family Bath Tissue, 18 ct big rolls – $5.88 each

Western Family Paper Towels, 15 rolls – $5.88 each

This post may contain affiliate links. Read my Disclosure Policy here.

Smith’s Case Lot Sale (Sept. 2014)

Smith's logo

Smith’s case lot continues through this week, as well as Maceys, Reams, and Harmons case lot sales! Check out the deals you should stock up on below, and the deals highlighted in red are really good deals. If you like to price match, then check out the Grocery Deal to Price Match List here to save even more money.

Oakdell Medium Eggs, 5 dozen – $3.99 each

Tillamook Shredded Cheese, 5 lb. – $11.99 each

P$$T Sugar, 4 lb. bag – $1.59 each (Case of 10 – $15.90)

Botan Calrose Rice, 20 lb. bag – $12.99 each

Moms Best Naturals Cereals, 11.5-16.5 oz. – $1.25 each (Case of 8 – $10.00)

Duncan Hines Cake Mix, 16.5 oz. – $1.00 each (Case of 12 – $12.00)

Betty Crocker Brownies, 18 oz. – $1.00 each (Case of 12 – $12.00)

Kroger Vegetable Oil, 48 oz. – $2.29 each (Case of 9 – $20.61)

Simple Truth Organic Broth, 32 oz. – $1.25 each (Case of 12 – $15.00 – Limit 4 cases)

Kroger Peanut Butter, 18 oz. – $1.25 each (Case of 12 – $14.99)

Kroger Tomato Sauce, 8 oz. – $0.20 each (Case of 24 – $4.80)

Annie’s Macaroni & Cheese, 6 oz. – $1.00 each (Case of 12 – $12.00 – Limit 4 Cases)

Chef Boyardee Pasta, 7.5-15 oz. – $0.85 each (Case of 24 – $21.12)

Campbell’s Chunky Soup, 18.6-19 oz. – $1.00 each (Case of 12 – $12.00)

Maruchan Ramen Noodles, 3 oz. – $0.14 each (Case of 24 – $3.42)

Hamburger, Chicken or Tuna Helper, 4.7-12.2 oz. – $0.88 each (Case of 12 – $10.56)

Simple Truth Organic Beans, 15 oz. – $0.79 each (Case of 12 – $9.48 – Limit 4 cases)

Bumble Bee Chunk Light Tuna, 5 oz. – $0.50 each (Case of 48 – $24.00)

Jennie-O Ground Turkey, 90% lean, 1 lb. roll – $1.99 each (Case of 12 – $23.88)

Kroger Breakfast Sausage Links, 12 oz. – $1.99 each (Case of 12 – $23.88)

Kroger Fruit, 15-15.25 oz. – $0.75 each (Case of 24 – $18.00)

Hunt’s Snack Pack Pudding or Gelatin, 4 ct. – $0.89 each (Case of 12 – $10.68)

Clif Bar, 1.59-2.4 oz. – $0.89 each (Case of 12 – $10.68)

Mojo Bar – $0.89 each (Case of 12 – $10.68)

Langers 100% Apple Juice, 64 oz. – $1.39 each (Case of 8 – $11.12)

Kroger Drinking or Distilled Water, gallon – $0.75 each (Case of 4 – $3.00)

Kroger Water, 24 ct. – $2.50 each

Big K Soda, 24 ct. – $2.50 each

This post may contain affiliate links. Read my Disclosure Policy here.

Macey’s Case Lot Sale (Sept. 2014)

maceys logo

Macey’s Case Lot Sale for September 2014 is now going on for one more week, as well as Smith’s, Reams, and Harmons case lot sales. Below are the deals you should stock up on, and the deals highlighted in red are really good deals. If you like to price match, you could head to Walmart to price match these deals, as well as other store deals that I have posted in the Grocery Deals to Price Match List here.

Peaches, 22 lb. case – $13.99 each

Western Family Flour, 25 lb. bag All Purpose or Unbleached – $8.49 each (Case of 2 – $16.98)

ShurSaving Granulated Sugar, 4 lb. bag – $1.67 each (Case of 10 – $16.70)

Western Family Granulated Sugar, 25 lb. – $9.99 each

Western Family Powdered or Brown Sugar, 32 oz. – $0.88 each (Case of 12 – $10.56)

Western Family Cake Mix, 16.5 oz. – $0.88 each (Case of 12 – $10.56)

Western Family Evaporated Milk, 12 oz. – $0.89 each (Case of 24 – $21.36)

Western Family Broth, 14.5 oz. Beef or Chicken – $0.50 each (Case of 24 – $12.00)

Western Family Seasoning Mix, .6-1.38 oz. – $0.33 each (Case of 24 – $7.92)

Pompeian Extra Virgin Olive Oil, 68 oz. – $14.99 each (Case of 8 – $119.92)

Western Family Salt, 26 oz. Plain or Iodized – $0.50 each (Case of 24 – $12.00)

Western Family Bagged Cereal, 28-32 oz. – $2.99 each (Case of 8 – $23.92)

Western Family Corn Flakes, 18 oz. – $1.50 each (Case of 12 – $18.00)

Western Family Instant Oatmeal, 7.9-15 oz. – $1.50 each (Case of 12 – $18.00)

Western Family Pancake Mix, 7 lb. bag – $5.99 each (Case of 6 – $36.94)

Western Family Maple Syrup, 128 oz. – $5.99 each (Case of 4 – $23.96)

Western Family Peanut Butter, 28 oz. Creamy or Chunky – $2.99 each (Case of 12 – $35.88)

Western Family Grape Jelly, 32 oz. – $1.67 (Case of 12 – $20.04)

Western Family Salad Dressing or Mayonnaise, 30 oz. – $1.99 each (Case of 12 – $23.88)

Campbell’s Chicken Noodle or Tomato Soup, 10.75 oz. – $0.59 each (Case of 24 – $14.16)
Use the $0.40/3 Campbell’s Condensed Soup printable coupon here (print it twice)
Final price: $0.46 each

Western Family Chicken Noodle or Tomato Soup, 10.5-10.75 oz. – $0.50 each (Case of 24 – $12.00)

Western Family Cream Soup, 10.5 oz Mushroom or Chicken – $0.59 each (Case of 24 – $14.16)

Campbell’s Cream Soup, 10.75 oz. Mushroom or Chicken – $0.75 each (Case of 24 – $18.00)

Western Family Tomato Paste, 6 oz. Regular or Italian – $0.50 each (Case of 48 – $24.00)

Western Family Tomato Sauce, 8 oz. – $0.33 each (Case of 48 – $15.84)

Western Family Tomatoes, 14.5 oz. can – $0.59 each (Case of 24 – $14.16)

Hunt’s Pasta Sauce, 24 oz. – $0.89 each (Case of 10 – $10.68)

Campbell’s Spaghetti or SpaghettiO’s, 14.75-15 oz. – $0.50 each (Case of 12 – $6.00 / Case of 24 – $12.00)
Use the $0.40/3 Campbell’s SpaghettiO’s printable coupon here (print it twice)
And/or use the $0.40/2 Campbell’s SpaghettiO’s coupon from the SS 9/7/14 coupon insert
Final price: As low as $0.30 each

Chef Boyardee Pasta, 7.5-15 oz. – $0.79 each (Case of 12 – $9.48 / Case of 24 – 18.96)
Use the $0.50/4 Chef Boyardee coupon from the SS 8/3/14 coupon insert
Final price: $0.67 each

Western Family Macaroni and Cheese, 5.5-7.25 oz. Spirals or Regular – $0.39 each (Case of 24 – $9.36)

Western Family Pasta, 48 oz. Elbow Macaroni, Thin or Long Spaghetti – $1.99 each (Case of 8 – $15.92)

Western Family Green Chiles or Jalapenos, 4 oz. – $0.50 each (Case of 24 – $12.00)

Western Family Pineapple, 20 oz. – $0.88 each (Case of 24 – $21.12)

Shur Saving Peaches or Pears, 29 oz. can – $1.50 each (Case of 12 – $18.00)

Western Family Mandarin Oranges, 10.5-11 oz. – $0.50 each (Case of 24 – $12.00)

Western Family Mushrooms, 4 oz. Regular or No Salt Stems and Pieces – $0.69 each (Case of 24 – $16.56)

ShurSaving Corn or Green Beans, 14.5-15.25 oz. – $0.50 each (Case of 24 – $12.00)

Western Family Vegetables, 14.5-15.25 oz. can – $0.59 each (Case of 24 – $14.16)

Western Family Fancy Vegetables, 13.5-15 oz. – $0.69 each (Case of 24 – $16.56)

Western Family Frozen Vegetables, 16 oz. – $0.79 each (Case of 12 – $9.48)

Western Family Beets, 15 oz. – $0.75 each (Case of 24 – $18.00)

Western Family Specialty Beans, 15 oz. – $0.59 each (Case of 24 – $14.16)

Western Family Refried Beans, 16 oz. – $0.50 each (Case of 24 – $12.00)

Western Family Black Beans, 20 lb. – $17.99 each

Western Family Pinto Beans, 20 lb. – $15.99 each

Western Family Luncheon Meat, 12 oz. – $1.79 each (Case of 24 – $42.96)

Bacon, Sliced Frozen Bulk, 15 lb. case – $37.35

Western Family Vienna Sausage, 4.75 oz. – $0.50 each (Case of 48 – $24.00)

Western Family Premium White Chunk Chicken, 5 oz. – $0.99 each (Case of 12 – $11.88 / Case of 24 – $23.76)

Western Family Chunk Light Tuna, 5 oz. – $0.69 each (Case of 48 – $33.12)

Western Family Solid White Albacore Tuna, 5 oz. – $0.99 each (Case of 12 – $11.88 / Case of 24 – $23.76)

Western Family Frozen Orange Juice, 12 oz. – $0.99 each (Case of 24 – $23.76)

Western Family Apple Juice or Cider, 96 oz. – $1.67 each (Case of 6 – $10.00)

V8 Splash, 64 oz. – $1.67 each (Case of 8 – $13.34)

Suave Shampoo or Conditioner, 12 oz. – $0.77 each (Case of 6 – $4.62)

Western Family Paper Towels, 15 rolls – $5.00 each

Western Family Bath Tissue, 18 rolls – $5.00 each

Western Family Hydrogen Peroxide, 16 oz. – $0.50 each (Case of 12 – $6.00)

Western Family Isopropyl Alcohol, 16 oz. – $0.89 each (Case of 12 – $10.68)

This post may contain affiliate links. Read my Disclosure Policy here.

Target: Free Packs Ortega Taco Seasoning

ortega taco seasoning

If you shop at Target, then you can grab free packs of Ortega Taco Seasoning. Here’s the deal:

Ortega Taco Seasoning Mix – $0.50 each (price cut thru 9/27)
Use the $1.00/2 Ortega Products printable coupon here (limit 2)
Final price: 2 for FREE!

This post may contain affiliate links. Read my Disclosure Policy here.

Rare $0.50 Off Vidalia Onions Loose or Bagged Coupon

vidalia onions

I love when produce coupons are available to print! “Like” Vidalia Onions on Facebook to print a rare $0.50 off Vidalia Onions (5 pounds minimum) Loose or Bagged coupon.

This post may contain affiliate links. Read my Disclosure Policy here.

Smith’s Case Lot Sale Continues One More Week

Smith's logo

Smith’s case lot sale is continuing for one more week through April 15, 2014. Below are the good deals from the case lot sale with the best deals highlighted in red. Be sure to head over to Smith’s to stock up on the products you use most in the kitchen. Or you can head to Walmart and price match the deals there. If you go to Walmart, be sure to check out my Products to Price Match List (which I will have later up this morning) to see what other products are on sale this week that you should price match.

Kroger Flour, 5 lb bag – $1.65 each (Case of 8 = $13.20, Limit 2 cases)

p$$t Sugar, 4 lb bag – $1.59 each (Case of 10 = $15.90, Limit 2 cases)

Tillamook Cheese, 5 lb bag – $10.99 each

Botan Calrose Rice, 20 lb bag – $9.99 each

Kroger Evaporated Milk, 12 oz. – $0.69 each (Case of 24 = 16.56, Limit 2 cases)

Kroger Vegetable Oil, 48 oz. – $1.99 each (Case of 9 = $17.91, Limit 2 cases)

Betty Crocker Cake Mix or Brownie Mix, 19.9 oz. – $1.00 each (Case of 12 = $12.00, Limit 2 cases)

Moms Best Natural Cereal, 11.5-16.5 oz. – $1.00 each (Case of 8 = $8.00, Limit 4 cases)

Campbell’s Chunky Soup, 18.6-19 oz. – $1.00 each (Case of 12 = $12.00, Limit 2 cases)

Campbell’s Chicken Noodle or Tomato Soup, 10.75 oz. – $0.55 each (Case of 48 = 26.40, Limit 2 cases)
Use the $0.40/3 Campbell’s Condensed Soup coupon here (print it twice)
Final price: $0.42 each

Kroger Tomato Sauce, 8 oz. – $0.20 each (Case of 24 = $4.80, Limit 2 cases)

Kroger Tomatoes, 14.5 oz. – $0.50 each (Case of 24 = $12.00, Limit 2 cases)

Annie’s Macaroni and Cheese, 5.25-6 oz. – $1.00 each (Case of 12 = $12.00, Limit 4 cases)

Chef Boyardee Pasta, 7.5-15 oz. – $0.85 each (Case of 24 = $10.20, Limit 2 cases)

Betty Crocker Hamburger, Chicken or Tuna Helper, 4.7-12.2 oz. – $0.88 each (Case of 12 = $10.56, Limit 2 cases)

Chicken of the Sea Tuna, 5 oz. – $0.60 each (Case of 48 = $28.80, Limit 2 cases)

Jennie-O Ground Turkey, 90% lean, 1 lb. roll – $1.99 each (Case of 12 = 23.88, Limit 2 cases)

Dole Pineapple, 20 oz. – $0.85 each (Case of 12 = $10.20, Limit 2 cases)

Kroger Canned Fruit, 15-15.25 oz. – $0.75 each (Case of 24 = $18.00, Limit 2 cases)

Kroger Vegetables, 14.25-15.25 oz. – $0.50 each (Case of 24 = $12.00, Limit 2 cases)

Van Camps Pork and Beans, 15 oz. – $0.50 each (Case of 24 = $12.00, Limit 2 cases)

Simple Truth Organic Beans, 15 oz can – $0.79 each (Case of 12 = $9.48, Limit 4 cases)

Simple Truth Organic Broth, 32 oz. – $1.25 each (Case of 12 = $15.00, Limit 4 cases)

Kroger Peanut Butter, 16-18 oz. – $1.42 each (Case of 12 = $16.99, Limit 2 cases)

Hunts Snack Pack Pudding, 4 ct. – $0.85 each (Case of 12 = $10.20, Limit 2 cases)

Langers Apple Juice, 64 oz. – $1.25 each (Case of 8 = $10.00, Limit 2 cases)

Kroger Water, 24 ct. – $2.50 each

 

And here are more deals at Smith’s this week that you might want to pick up:

Kroger Brown Sugar and Powdered Sugar, 2 lbs. – $1.25 each

Thomas English Muffins or Bagels, 6-10 ct. – Buy One Get One Free

Alouette Cheese Spread, 6.5 oz. – $2.50 each
Use the $1.00/1 Alouette Cheese Spread coupon from the RP 1/26/14 coupon insert
Final price: $1.50 each

Kroger Yogurt, 6 oz. – $0.33 each

Kroger Cream Cheese, 8 oz. – $1.00 each

Quaker Chewy Granola Bars, 5-10 ct. – $1.88 each
Use the $1.00/2 Quaker coupon from the RP 3/23/14 coupon insert
Final price: $1.38 each

Doritos or Ruffles, 7.75-11 oz. – $2.00 each (When you purchase 2)

Kettle Brand Potato Chips, 13 oz. – $2.50 each
Use the $1.00/2 Kettle coupon here
Or download and use the $1.00/2 Smith’s Kettle coupon here
Final price: $2.00 each

Flipz Pretzels, 5 oz. – $1.00 each

Ken’s Salad Dressing, 16 oz. – $1.49 each
Use the $1.00/2 Ken’s Salad Dressing coupon from the SS 3/2/14 coupon insert
Or download and use the $0.50/1 Smith’s Ken’s Salad Dressing coupon here
Final price: $0.99 each

Heinz Ketchup, 38 oz. – $1.99 each
Download and use the $0.50/1 Smith’s Heinz coupon here
Final price: $1.49 each

McCormick Grill Mates, 2.5-3.5 oz. – $2.00 each
Use the $0.75/1 McCormick coupon from the RP 4/6/14 coupon insert
Final price: $1.25

Kroger Frozen Potatoes, 22.5-32 oz – $1.67 each

Michelina’s Entree, 4-9.5 oz. – $0.88 each
Use the $1.00/5 Michelina’s coupon here
Final price: $0.68 each

Vitaminwater, 20 oz., or Smartwater Sportcap, 700 ml. – $0.69 each (When you purchase 6)

All Laundry Detergent, 32-50 oz. – $2.99 each
Use the $1.00/1 All Laundry Detergent coupon here
And/or use the $2.00/2 All Laundry Detergent coupon from the RP 3/2/14 coupon insert
Final price: $1.99 each

This post may contain affiliate links. Read my Disclosure Policy here.

Rare $0.55/2 Dozen Eggs Coupon + Deal Scenario

eggsHurry over to Incredible Edible Egg on Facebook to print a rare $0.55/2 Dozen Eggs coupon. Next week, Walgreens has eggs on sale for $0.99 a dozen. If you don’t want to go to Walgreens, then price match this deal at Walmart.

Eggs, dozen large – $0.99 (Walgreens – April 13-19)
Use the $0.55/2 dozen eggs coupon here
Final price: $0.72 each

 

This post may contain affiliate links. Read my Disclosure Policy here.

Smith’s Case Lot Sale This Week!

Smith's logo

Smith’s case lot sale is going on this week, April 2-8, 2014. Below are the good deals from the case lot sale with the best deals highlighted in red. Be sure to head over to Smith’s to stock up on the products you use most in the kitchen. Or you can head to Walmart and price match the deals there. If you go to Walmart, be sure to check out my Products to Price Match List here to see what other products are on sale this week that you should price match.

Kroger Flour, 5 lb bag – $1.65 each (Case of 8 = $13.20, Limit 2 cases)

p$$t Sugar, 4 lb bag – $1.59 each (Case of 10 = $15.90, Limit 2 cases)

Tillamook Cheese, 5 lb bag – $10.99 each

Botan Calrose Rice, 20 lb bag – $9.99 each

Kroger Evaporated Milk, 12 oz. – $0.69 each (Case of 24 = 16.56, Limit 2 cases)

Kroger Vegetable Oil, 48 oz. – $1.99 each (Case of 9 = $17.91, Limit 2 cases)

Betty Crocker Cake Mix or Brownie Mix, 19.9 oz. – $1.00 each (Case of 12 = $12.00, Limit 2 cases)

Moms Best Natural Cereal, 11.5-16.5 oz. – $1.00 each (Case of 8 = $8.00, Limit 4 cases)

Campbell’s Chunky Soup, 18.6-19 oz. – $1.00 each (Case of 12 = $12.00, Limit 2 cases)

Campbell’s Chicken Noodle or Tomato Soup, 10.75 oz. – $0.55 each (Case of 48 = 26.40, Limit 2 cases)
Use the $0.40/3 Campbell’s Condensed Soup coupon here (print it twice)
Final price: $0.42 each

Kroger Tomato Sauce, 8 oz. – $0.20 each (Case of 24 = $4.80, Limit 2 cases)

Kroger Tomatoes, 14.5 oz. – $0.50 each (Case of 24 = $12.00, Limit 2 cases)

Annie’s Macaroni and Cheese, 5.25-6 oz. – $1.00 each (Case of 12 = $12.00, Limit 4 cases)

Chef Boyardee Pasta, 7.5-15 oz. – $0.85 each (Case of 24 = $10.20, Limit 2 cases)

Betty Crocker Hamburger, Chicken or Tuna Helper, 4.7-12.2 oz. – $0.88 each (Case of 12 = $10.56, Limit 2 cases)

Chicken of the Sea Tuna, 5 oz. – $0.60 each (Case of 48 = $28.80, Limit 2 cases)

Jennie-O Ground Turkey, 90% lean, 1 lb. roll – $1.99 each (Case of 12 = 23.88, Limit 2 cases)

Dole Pineapple, 20 oz. – $0.85 each (Case of 12 = $10.20, Limit 2 cases)

Kroger Canned Fruit, 15-15.25 oz. – $0.75 each (Case of 24 = $18.00, Limit 2 cases)

Kroger Vegetables, 14.25-15.25 oz. – $0.50 each (Case of 24 = $12.00, Limit 2 cases)

Van Camps Pork and Beans, 15 oz. – $0.50 each (Case of 24 = $12.00, Limit 2 cases)

Simple Truth Organic Beans, 15 oz can – $0.79 each (Case of 12 = $9.48, Limit 4 cases)

Simple Truth Organic Broth, 32 oz. – $1.25 each (Case of 12 = $15.00, Limit 4 cases)

Kroger Peanut Butter, 16-18 oz. – $1.42 each (Case of 12 = $16.99, Limit 2 cases)

Hunts Snack Pack Pudding, 4 ct. – $0.85 each (Case of 12 = $10.20, Limit 2 cases)

Langers Apple Juice, 64 oz. – $1.25 each (Case of 8 = $10.00, Limit 2 cases)

Kroger Water, 24 ct. – $2.50 each
And here are other deals you might want to pick up at Smith’s while you are there:

Strawberries, 16 oz. – $1.50 each

Tomatoes, on the vine – $0.99 lb.

Beef – Chuck Roast, Rump Roast, or Cross Rib Roast – $2.99 lb.

Chicken – Smiths Split Breast, super value pack – $0.99 lb.

Chicken – Smiths Drumsticks or Thighs, super value pack – $0.99 lb.

Kroger Cream Cheese, 8 oz. – $1.00 each

Land O Lakes Half Stick Butter – $2.50 each
Use the $0.50/1 Land O Lakes coupon here
Final price: $2.00 each

Ball Park Franks, 15 oz. – $1.50 each

Oscar Mayer Bologna, 12 oz. – $1.00 each

Jennie-O Turkey Franks, 12 oz. – 1.00 each

Ember Farms Sausage Links or Rolls, 8-12 oz. – $1.00 each

Kroger Brown Sugar or Powdered Sugar, 2 lb. – $1.25 each

Pillsbury Cinnamon Rolls, Crescent Rolls, or Grands Biscuits, 4 ct. – 1.00 each
Use the $0.40/2 Pillsbury Sweet Rolls coupon here
And/or use the $0.40/3 Pillsbury Crescent Rolls coupon here
And/or use the $0.40/3 Pillsbury Grands Biscuits coupon here
Final price: As low as $0.80 each

Campbell’s Soup, 10.5-11 oz. – $1.00 each
Use the $0.40/3 Campbell’s Condensed Soup coupon here
And/or use the $0.40/3 Campbell’s coupon from the SS 2/9/14 coupon insert
Final price: $0.87 each

Ken’s Salad Dressing, 16 oz. – $1.49 each
Use the $1.00/2 Ken’s Salad Dressing coupon from the SS 3/2/14 coupon insert
Final price: $0.99 each

Sweet Baby Rays Barbecue Sauce, 18 oz. – $1.49 each
Download the $0.50/1 Smith’s Sweet Baby Rays Barbecue Sauce coupon here to your Kroger card
Final price: $0.99 each

Kraft Deluxe Macaroni and Cheese, 9.4-14 oz. – $2.00 each
Use the $0.75/1 Kraft coupon from the SS 3/23/14 coupon insert
Final price: $1.25 each

Quaker Chewy Granola Bars, 5-10 ct – $1.88 each
Use the $1.00/2 Quaker coupon from the RP 3/23/14 coupon insert
Final price: $1.38 each

La Banderita Tortillas, 30 ct. – $1.00 each

Doritos or Ruffles, 7.75-11 oz. – $2.00 each (When you purchase 2)

Hi-C Juice Drink, 10 ct. – $1.00 each

Kool Aid Jammers, 10 ct. – $1.99 each
Download the $1.00/1 Smith’s Kool Aid Jammers coupon here to your Kroger card
Final price: $1.00 each

Pictsweet Frozen Vegetables, 6-10 oz. – $1.00 each
Use the $0.50/1 Pictsweet coupon from the RP 3/2/14 coupon insert
Final price: $0.50 each

Kroger Frozen Potatoes, 22.5-32 oz. – $1.67 each

TRESemme Shampoo or Conditioner, 32 oz. – $3.99 each
Use the $2.00/1 TRESemme coupon from the RP 3/23/14 coupon insert
Final price: $1.99 each

Colgate Toothpaste, 4.6 oz. – $1.00 each
Use the $0.50/1 Colgate coupon from the SS 3/23/14 coupon insert
Final price: $0.50 each

Angel Soft Bath Tissue, 4 ct. – $1.00 each
Use the $0.25/1 Angel Soft Bath Tissue coupon here
Or use the $0.45/1 Angel Soft Bath Tissue coupon from the RP 3/23/14 coupon insert
Final price: $0.75 each

Pampers Baby Dry Diapers, Swaddlers Diapers, Easy Ups Trainers – $8.99 each
Use the $1.50/1 Pampers Baby Dry Diapers coupon here (print it twice)
Or use the $1.50/1 Pampers Swaddlers Diapers coupon here (print it twice)
Or use the $1.50/1 Pampers Easy Ups Trainers coupon here (print it twice)
Final price: $7.49 each

This post may contain affiliate links. Read my Disclosure Policy here.