The Best Weekly Grocery Deals (Nov. 2-8)

The Best Weekly Grocery Deals

If you want to receive The Best Weekly Grocery Deals list to your inbox,click here to subscribe.

After looking through the weekly ads, here are this week’s best grocery deals in Utah, November 2-8, 2016. Use The Best Weekly Grocery Deals list below to price match at your local Walmart or Target, or you can use the list to see where the best sales are each week and go to one or two stores to grab the deals. If you price match at Target, you’ll need to have the ads with you when you check out.

The items highlighted in red below are really good deals that you should stock up on. And some products have coupons that you can use to get an even better deal with the sale price or after price matching. If you want to receive the SmartSource (SS), Redplum (RP) and P&G coupons, sign up to get a Sunday newspaper subscription for the Deseret News or Salt Lake Tribune for just $20 for one year (52 weeks)! That comes out to be only $0.38 per paper, which is an awesome deal! Head over here for the details.

If you are new to Saving Cent by Cent, read about how I Buy Groceries on a Budget. And be sure to read these Tips on How to Price Match at Walmart, as well as read about the Walmart Savings Catcher program to save more money. In addition, check out these 10 smartphone apps that will save you money on groceries.

 

PRODUCE
Apples – Gala, Fuji or Cameo – $0.50 lb. (Rancho) OR Apples – Fuji, Jonagold, Braeburn, Gold or Granny – $0.88 lb. (Reams) OR Apples, Gala, Granny Smith or Fuji – $0.99 lb. (Smith’s)
Plus earn $0.25 from Ibotta on any loose apples

Asparagus – $1.98 lb. (Sprouts)

BananasSave 20% from SavingStar on any purchase of loose bananas

Bell Peppers, green – $0.50 each (Sprouts)

Blackberries, 5.6 oz. – $1.50 each (Sprouts)

Blueberries, 6 oz. – $2.50 each (Sprouts)

Cabbage, green – $0.50 lb. (Rancho)

Carrots, whole 1 lb. bag – $0.50 each (Rancho & Sprouts)

Carrots, baby 1 lb. bag – $0.75 each (Harmons – When you purchase 2)

Celery – $0.50 each (Rancho)

Cilantro – $0.34 each (Rancho) OR $0.39 each (Reams)

Cucumbers – $0.25 each (Rancho – Nov. 1, 2 & 3 Only) OR $0.48 each (Reams) OR $0.50 each (Sprouts)

Grapefruit, Texas Ruby Red – $0.50 each (Reams)

Grapes – Red, Green or Black, seedless – $0.98 lb. (Sprouts) OR Grapes, green – $0.99 lb. (Fresh Market) OR Grapes, red or green – $1.28 lb. (Ridley’s)

Green Onions – $0.25 each (Rancho – Nov. 4, 5 & 6 Only)

Jalapeno Peppers – $0.34 lb. (Rancho – Nov. 4, 5 & 6 Only)

Lettuce, Iceberg – $0.50 each (Sprouts)

Limes – $0.50 lb. (Rancho)

Mandarins California, 2 lb. bag – $2.00 each (Sprouts – Nov. 4, 5 & 6 Only)

Mandarin Tangerines, 3 lb. bag – $3.49 each (Reams) OR $3.98 each (Ridley’s)

Mangos, large – $0.98 each (Reams & Sprouts) OR Mangos, extra large – $0.99 each (Rancho)

Onions, yellow – $0.25 lb. (Reams)

Onions, white or red – $0.34 lb. (Rancho)

Oranges – $0.34 lb. (Rancho)

Pears, red – $0.50 lb. (Sprouts) OR Pears – Bartlett, Bosc or Red – $0.99 lb. (Smith’s)

Pineapple – $1.29 each (Rancho – Nov. 4, 5 & 6 Only) OR $1.88 each (Smith’s)

Pomegranate, large – $0.34 each (Rancho)

Potatoes, Baking – $0.25 lb. (Reams)
Plus earn $0.25 from Ibotta on any brand whole potatoes

Radishes – $0.25 each (Rancho – Nov. 4, 5 & 6 Only) OR $0.39 each (Reams)

Raspberries, 6 oz. – $2.00 each (Albertsons) OR $2.50 each (Sprouts)

Spinach, bunched – $0.50 each (Sprouts)

Squash – Zucchini or Yellow – $0.59 lb. (Reams) OR $0.78 lb. (Ridley’s)

Strawberries, 1 lb. – $2.50 each (Sprouts)

Tomatillos – $0.34 lb. (Rancho – Nov. 1, 2 & 3 Only)

Tomatoes, Roma extra large – $0.99 lb. (Rancho)

Tomatoes, baby 12 oz. pack – $1.99 each (Rancho)

 

DAIRY
Milk, gallonEarn $0.25 from Ibotta on any brand white milk, 1 gallon size only

Smith’s Milk, half gallon – $0.99 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)

Smith’s Large Eggs, dozen – $0.79 each (Smith’s – Limit 4) OR Lucern Large Eggs, dozen – $0.88 each (Albertsons – With the Albertsons coupon from the weekly sales flier – Limit 2)

Western Family Large Eggs, 18 ct. – $1.50 each (Ridley’s) OR $1.59 each (Maceys)

Land O’Lakes Butter, 15-16 oz. – $1.99 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)
Plus use the $0.50/1 Land O’ Lakes printable coupon here
Final price: $1.49 each

Western Family Cottage Cheese, 16 oz. – $0.84 each (Ridley’s – Nov. 4 Only) OR $0.99 each (Reams)

Philadelphia Cream Cheese, 8 oz. – $1.49 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)

Yoplait Yogurt, 4-6 oz. – $0.39 each (Maceys – When you purchase 10) OR $0.40 each (Reams – When you purchase 10)

Western Family Shredded Cheese, 32 oz. – $5.98 each (Ridley’s)

Joseph Farm Cheese, 32 oz. bar – $4.99 each (Albertsons)

Tillamook Cheese, 32 oz. – $6.98 each (Ridley’s) OR $6.99 each (Maceys)

 

MEAT
Turkey – Norbest, frozen – $1.98 lb. (Ridley’s)

Chicken – Tyson, whole bird – $0.68 lb. (Ridley’s – Nov. 5 Only)

Chicken – Drumsticks, Thighs or Whole – $0.75 lb. (Maceys & Fresh Market – When you purchase 2)

Chicken – Breasts, boneless skinless, sold in 10 lb. box – $13.88 each (Ridley’s – Nov. 5 Only – That comes out to be only $1.39 lb.)

Chicken – Breaded Chicken Nuggets, Patties, Strips & Popcorn Chicken, sold in 10 lb. box – $13.88 each (Ridley’s – Nov. 5 Only – That comes out to be only $1.39 lb.)

Chicken – Breasts, boneless skinless, sold in 40 lb. box – $59.60 (Reams – That comes out to be only $1.49 lb.)

Chicken – Breasts or Tenders, boneless skinless, sold in 20 lb. box – $29.95 (Ridley’s – Nov. 5 Only – That comes out to be only $1.50 lb.)

Chicken – Breasts, boneless skinless, family pack – $1.67 lb. (Sprouts) OR $1.69 lb. (Reams)

Pork – Loin, bone-in – $1.18 lb. (Ridley’s – Nov. 5 Only)

Pork – Sirloin Roast, boneless – $1.19 lb. (Smith’s) OR Pork – Sirloin Roast, boneless – $1.99 lb. (Maceys & Fresh Market)

Pork – Country Style Ribs – $1.25 lb. (Ridley’s – Nov. 4 Only)

Pork – Sirloin Chops – $1.25 lb. (Ridley’s – Nov. 4 Only) OR Pork – Sirloin Chops, boneless – $1.59 lb. (Smith’s) OR Pork – Sirloin Chops, boneless – $2.49 lb. (Maceys)

Pork – Boston Butt Roast – $1.49 lb. (Reams)

Ground Turkey – Jennie-O, 16 oz. 85% lean – $1.95 each (Maceys & Fresh Market – When you purchase 2)

Ground Beef – 85% lean 15% fat – $2.58 lb. (Ridley’s – Nov. 5 Only)

Beef – Cross Rib Roast – $2.99 lb. (Maceys & Fresh Market)

Beef – London Broil – $2.99 lb. (Maceys & Fresh Market)

Beef – Tri Tip Roast – $3.97 lb. (Ridley’s – Nov. 5 Only)

Farmland Bacon, 12 oz. – $2.28 each (Ridleys – Nov. 5 Only)

Bar-S Franks, 16 oz. – $0.98 each (Ridley’s) OR $0.99 each (Maceys & Fresh Market)
Use the $0.55/1 Bar-S coupon from the RP 10/2/16 coupon insert (sign up here to receive Redplum coupons)
Final price: As low as $0.43 each

Bar-S Bologna, 16 oz. – $0.99 each (Maceys & Fresh Market)
Use the $0.55/1 Bar-S coupon from the RP 10/2/16 coupon insert (sign up here to receive Redplum coupons)
Final price: $0.44 each

Western Family Chicken Breast, 10 oz. – $0.99 each (Maceys – When you purchase 10 participating products)

Bar S Lunch Meat, 14-16 oz. – $2.69 each (Maceys)
Use the $0.55/1 Bar-S coupon from the RP 10/2/16 coupon insert (sign up here to receive Redplum coupons)
Final price: $2.14 each

Weatern Family Chicken Breast, 10 oz. – $1.50 each (Fresh Market)

 

BREAD, BAKING & OTHER FOODS
Kroger Jumbos or Biscuits, 16 oz. – $0.99 each (Smith’s – When you purchase 10 participating produtcts)

Bubba’s English Muffins, 6 ct. – $1.25 each (Reams)

Western Family Granulated Sugar, 4 lbs. -$1.67 each (Maceys & Fresh Market)

Western Family Light Brown Sugar, 2 lbs. – $0.84 each (Ridley’s – Nov. 4 Only)

Western Family Lemon Juice, 32 oz. – $1.49 each (Maceys – When you purchase 6 participating products)

Carnation Evaporated Milk, 12 oz. – $0.99 each (Walgreens)

Western Family Baking Chips, 10-12 oz. – $1.67 each (Maceys)

Guittard Baking Chips, 10-12 oz. – $1.99 each (With a Macey’s or Fresh Market digital coupon – Limit 2 – You have to go to Maceys or Fresh Market to get this deal, and you need to have a Maceys or Fresh Market account and clip the digital coupon to get the deal.) OR $2.50 each (Reams & Ridley’s)

Nestle Toll House Morsels, 10-12 oz. – $1.99 each (Albertsons – Limit 6 – When you use the Albertsons coupon in the weekly sales flier)

Pillsbury Cake Mix, 15.25 oz. – $0.69 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products) OR $0.89 each (Reams)

Duncan Hines Cake or Brownie Mixes, 15.25-19.95 oz. – $0.84 each (Ridley’s – Nov. 4 Only)

Pillsbury Brownie Mixes, 18.4 oz. – $0.89 each (Reams)

Pillsbury Frosting, 12-16 oz. – $1.49 each (Reams)

Martha White Muffin Mix, 7 oz. – $0.49 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)

Betty Crocker Muffin Mix, 13.9-16.9 oz. – $1.32 each (Ridley’s – When you purchase 6 participating products) OR $1.49 each (Maceys – When you purchase 6 participating products)

Betty Crocker Cookie Mix, 13.75-17.9 oz. – $1.32 each (Ridley’s – When you purchase 6 participating products) OR $1.49 each (Maceys – When you purchase 6 participating products)

Betty Crocker Dessert Mixes, 18 oz. – $1.49 each (Maceys – When you purchase 6 participating products)

Nabisco Pie Crust, 6 oz. – $1.32 each (Ridley’s – When you purchase 6 participating products) OR $1.49 each (Maceys – When you purchase 6 participating products)

Pillsbury Cookie Dough, 16 oz. – $1.99 each (Maceys – When you purchase 6 participating products)
Use the $1.00/3 Pillsbury Refrigerated Goods printable coupon here (print it twice)
Use the $1.00/3 Pillsbury Refrigerated Goods coupon from the SS 9/18/16 or SS 10/23/16 coupon insert (sign up here to receive SmartSource coupons)
Final price: $1.66 each

Mom’s Best Box Cereal, 12-16.5 oz. – $1.32 each (Ridley’s – When you purchase 6 participating products) OR $1.49 each (Maceys – When you purchase 6 participating products)
Use the $1.00/2 Mom’s Best coupon from the SS 9/11/16 (expires 11/6/16) coupon insert (sign up here to receive SmartSource coupons)
Final price: As low as $0.82 each
Boxed Breakfast Cereal – Earn $0.25 from Ibotta on any brand boxed breakfast cereal, 12 oz. or larger

Western Family Bagged Cereal, 28-32 oz. – $1.99 each (Fresh Market)

Boxed Breakfast Cereal – Earn $0.25 from Ibotta on any brand boxed breakfast cereal, 12 oz. or larger

Kroger Syrup, 24 oz. – $0.99 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)

Jif Peanut Butter, 15.5-16 oz. – $1.99 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)

Sue Bee Honey Bear, 12 oz. – $1.99 each (Albertsons)

Western Family Pasta Sauce, 24 oz. – $0.62 each (Ridley’s – When you purchase 6 participating products) OR $0.79 each (Maceys – When you purchase 6 participating products)

Barilla Pasta Sauce, 14.5-24 oz. – $1.38 each (Ridley’s) OR $1.40 each (Harmons) OR $1.50 each (Maceys & Fresh Market)
Use the $0.75/2 Barilla Pasta Sauce coupon from the RP 10/9/16 coupon insert (sign up here to receive Redplum coupons)
Final price: As low as $1.01 each

Ragu Pasta Sauce, 16-24 oz. – $1.39 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)

American Beauty Pasta, 12-16 oz. – $0.49 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products) OR $0.88 each (Reams)

Barilla Pasta, 12-16 oz. – $0.94 each (Ridley’s) OR $0.99 each (Maceys)

Stove Top Stuffing, 6 oz. – $0.89 each (Smith’s –  When you purchase 10 participating products)

Campbell’s Condensed Cream of Mushroom Soup, 10.5 oz.Earn $0.75 from Ibottan when you purchase THREE Condensed Cream of Mushroom Soup, 10.5 oz. can only

Western Family Broth, 14.5 oz. – $0.49 each (Maceys – When you purchase 6 participating products)

Swanson Broth, 14.5 oz. – $0.49 each (Smith’s –  When you purchase 10 participating products)

Green Giant Vegetables, 15.25 oz. – $0.49 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)

Del Monte Vegetables, 13.5-15.25 oz. – $0.59 each (Albertsons)
Plus earn $0.75 from Ibotta when you purchase FOUR Del Monte Green Beans cans

Sprouts Pumpkin, 15 oz. – $0.99 each (Sprouts – Nov. 4, 5 & 6 Only)

Kroger Cranberry Sauce, 14 oz. – $0.89 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)

Western Family Refried Beans, 16 oz. – $0.64 each (Ridley’s)

Nalley Chili, 14 oz. – $0.75 each (Maceys – When you purchase 6 participating products)

Progresso Soup, 18.5-19 oz. – $0.88 each (Maceys – When you purchase 6 participating products)
Use the $1.00/3 Progresso printable coupon here (print it twice)
Use the $0.50/2 Progresso coupon from the SS 9/25/16 or SS 10/23/16 coupon inserts (sign up here to receive SmartSource coupons)
Final price: As low as $0.55 each
Plus earn $0.50 from Ibotta on any Progresso Soup can

Western Family Soup Mix, 9.28-11.61 oz. – $0.99 each (Maceys – When you purchase 6 participating products)

Minute Rice, 12-14 oz., or Minute Ready to Serve Rice, 8.8 oz. – $1.49 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)
Use the $0.50/1 Minute Rice coupon from the RP 9/11/16 coupon insert (sign up here to receive Redplum coupons)
Use the $0.50/1 Minute Ready to Serve Rice coupon from the SS 10/2/16 coupon insert (sign up here to receive SmartSource coupons)
Final price: $0.99 each

Betty Crocker Helpers, 5-12 oz. – $0.82 each (Ridley’s – When you purchase 6 participating products) OR $0.88 each (Reams – When you purchase 4) OR Betty Crocker Helpers, 5-8.7 oz. – $0.99 each (Maceys – When you purchase 6 participating products)

Kraft Macaroni and Cheese Cups, 1.9-2.39 oz. – $0.49 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)

 

SNACKS, CHIPS, CRACKERS, COOKIES & CANDY
Don Julio Tortialla Chips, 9 oz. – $0.94 each (Ridley’s)

Calidad Tortilla Chips, 11.5-12 oz. – $0.98 each (Ridley’s)

Mission Tortilla Chips, 13 oz. – $1.49 each (Fresh Market)

Pringles, 5.32-6.42 oz. – $0.99 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)

Doritos Tortilla Chips, 9.5-10 oz. – $1.77 each (Reams & Fresh Market – When you purchase 3)

Lays Potato Chips or Kettle Cooked Chips, 7-10 oz. – $1.99 each (Smith’s – When you purchase 3)

Food Should Taste Good Tortilla Chips, 11 oz. – $2.49 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)
Use the $0.50/1 Food Should Taste Good printable coupon here (print it twice)
Final price: $1.99 each

Keebler Town House or Club Crackers, 9-13.8 oz. – $1.99 each (Maceys & Smith’s)

Nabisco Ritz Crackers, Family Size, 13-20.6 oz. – $2.50 each (Harmons – When you purchase 2)

Western Family Saltine Crackers, 16 oz. – $0.32 each (Ridley’s – When you purchase 6 participating products) OR $0.49 each (Maceys – When you purchase 6 participating products)

Nabisco Premium Crackers, 9-16 oz. – $1.49 each (Maceys – When you purchase 6 participating products)
Plus earn $0.50 from Ibotta on any size Nabisco Premium Crackers

Nabisco Grahams or Nilla Wafers, 11-14 oz. – $1.82 each (Ridley’s – When you purchase 6 participating products) OR $1.99 each (Maceys – When you purchase 6 participating products)

Pepperidge Farm Cookies, 5-8.6 oz. – $1.99 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)

Nabisco Oreo Cookies, 10-5.35 oz. – $2.32 each (Ridley’s – When you purchase 6 participating products) OR Nabisco Oreo Cookies, Family Size, 13-20.6 oz. – $2.50 each (Harmons – When you purchase 2)
Plus earn $0.50 from Ibotta on any Oreo Cookies variety, 7.5 oz. or larger

Betty Crocker Fruit Snacks, 6-10 ct. – $0.99 each (Maceys – When you purchase 6 participating products)
Use the $0.50/2 Betty Crocker Fruit Snacks coupon from the SS 9/25/16 or SS 10/23/16 coupon inserts (sign up here to receive SmartSource coupons)
Final price: $0.74 each

Trolli Gummies, 4-5 oz. – $0.49 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)

M&M’s Candy, 9.9-11.4 oz. – $2.49 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)
Use the $1.50/2 M&M’s Candy coupon from the RP 9/25/16 (expires 11/6/16) coupon insert (sign up here to receive Redplum coupons)
Final price: $1.74 each

 

FROZEN FOODS
Kellogg’s Eggo Waffles, 6-10 oz. – $0.99 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)
Plus earn $1.00 from Ibotta when you purchase TWO Eggo Waffles, 10 ct. box only

Pillsbury Toaster Strudel, 7.2-11.7 oz. – $1.28 each (Reams – When you purchase 4 participating products) OR $1.32 each (Ridley’s – When you purchase 6 participating products) OR $1.49 each (Maceys – When you purchase 6 participating products)

Pillsbury Toaster Scrambles, 7.2-11.7 oz. – $1.28 each (Reams – When you purchase 4 participating products) OR $1.32 each (Ridley’s – When you purchase 6 participating products) OR $1.49 each (Maceys – When you purchase 6 participating products)

Michelina’s Frozen Entrees, 4.5-9 oz. – $0.77 each (Ridley’s) OR $0.79 each (Maceys & Fresh Market)
Use the $1.00/5 Michelina’s printable coupon here
Final price: As low as $0.57 each

Marie Callender’s Entrees, 12-19 oz. – $1.78 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)
Use the $1.00/4 Marie Callender’s Entrees coupon from the SS 10/9/16 coupon insert (sign up here to receive SmartSource coupons)
Final price: $1.53 each

Healthy Choice Entrees, 9-13.5 oz. – $1.78 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)

Totino’s Pizza Rolls, 40 ct. – $2.32 each (Ridley’s – When you purchase 6 participating products) OR $2.49 each (Maceys – When you purchase 6 participating products)
Use the $0.50/2 Totino’s coupon from the SS 10/9/16 coupon insert (sign up here to receive SmartSource coupons)
Final price: As low as $2.07 each

 

BEVERAGES
Kroger Apple Juice, 64 oz. – $1.25 each (Smith’s)

Langers Apple Juice, 64 oz. – $1.25 each (Harmons)

Minute Maid Orange Juice, 59 oz. – $1.99 each (Fresh Market)

Pepsi, 7-Up or A&W, 2 liter  – $0.75 each (Maceys – When you purchase 4) OR 7-Up or A&W, 2 liter – $0.88 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)

Coke, 2 liter – $0.99 each (Fresh Market)

Pepsi, 6 ct. 16.9 oz. – $1.99 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products) OR Pepsi, 7-Up or A&W, 6 ct. 16.9 oz. – $2.00 each (Fresh Market – When you purchase 5)

Coke, Sprite & Dr Pepper, 12 pack 12 oz. cans or 8 pack 12 oz. bottles – $3.34 each (Reams)

Coke, 20 ct. – $4.99 each (Harmons)

Powerade, 32 oz. – $0.59 each (Reams)

Western Family Water, 24 pack – $1.67 each (Ridley’s – Nov. 4 Only)

 

HEALTH CARE
Top Care Decongestant, 18 ct. – $0.99 each (Maceys & Fresh Market)

 

HOUSEHOLD PRODUCTS
Tide Pods, 12 or 16 pack – $4.99 each (Walgreens) OR Tide Pods, 15-20 ct. – $5.49 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)
Use the $2.00/1 Tide Pods coupon from the P&G 10/30/16 coupon insert (sign up here to receive P&G coupons)
Final price: As low as $2.99 each

Bounce Dryer Sheets, 70-80 ct. – $3.99 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)
Use the $0.55/1 Bounce printable coupon here (print it twice)
Use the $1.00/1 Bounce coupon from the P&G 10/30/16 coupon insert (sign up here to receive P&G coupons)
Final price: As low as $2.99 each

Cottonelle Bath Tissue, 6 mega rolls – $5.49 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)
Use the $0.50/1 Cottonelle printable coupon here (print it twice)
Use the $0.50/1 Cottonelle coupon from the SS 10/9/16 coupon insert (sign up here to receive SmartSource coupons)
Final price: $4.99 each

Viva Paper Towels, 6 rolls – $5.49 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)
Use the $1.00/1 Viva Paper Towels coupon from the SS 10/9/16 coupon insert (sign up here to receive SmartSource coupons)
Final price: $4.49 each

Kleenex Facial Tissue, 50-160 ct. – $0.99 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)
Use the $0.50/3 Kleenex coupon from the SS 10/9/16 coupon insert (sign up here to receive SmartSource coupons)
Final price: $0.82 each

Hefty Slider Bags, 10-20 ct. – $0.99 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)
Use the $2.00/3 Hefty Slider Bags printable coupon here (print it twice)
Final price: $0.32 each
Plus earn $1.00 from Ibotta when you purchase THREE Hefty Slider Bags, 10 ct. or higher

Hefty Trash Bags, 18-45 ct. – $5.99 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)
Use the $1.00/1 Hefty Trash Bags printable coupon here (print it twice)
Final price: $4.99 each
Plus earn $1.00 from Ibotta on any variety and count of Hefty large Black Trash Bags

 

PERSONAL CARE
Aussie Hair Care, 5.7-13.5 oz. – $2.49 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)

Herbal Essences Hair Care, 5.7-13.5 oz. – $2.49 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)

Q-Tips, 300-375 ct. – $1.99 each (Harmons – When you purchase 2)

 

BABY & TODDLER
Huggies Wipes, 56-72 ct. – $1.49 each (Smith’s – When you purchase 10 participating products)
Use the $0.50/1 Huggies Wipes printable coupon here (print it twice)
Final price: $0.99 each

 

Below are the different starting and ending dates for store sales. Make sure to purchase these items while they are on sale. If you are price matching, each Walmart store has their own list of stores they will price match so be sure to double check which stores your local Walmart will price match.

  • Walgreen’s weekly ad runs Sun. through Sat.
  • Target’s weekly ad runs Sun. through Sat.
  • Macey’s weekly ad runs Mon. through Mon. (except in Tooele where the ad  runs Wed. through Wed.)
  • Rancho Market’s weekly ad runs Mon. through Sun.
  • Ream’s weekly ad runs Tues. through Mon.
  • Ridley’s weekly ad runs Tues. through Mon.
  • Sprout’s weekly ad runs Wed. through Wed.
  • Albertsons weekly ad runs Wed. through Tues.
  • Fresh Market’s weekly ad runs Wed. through Tues.
  • Smith’s weekly ad runs Wed. through Tues.
  • Harmon’s weekly ad runs Thurs. through Wed.

This post may contain affiliate links. Read my Disclosure Policy here.

Speak Your Mind

*