Maceys Case Lot Sale (Sept. 5-19)

maceys logo

 

Maceys case lot sale has begun and will run through September 19, 2016. For those of you in Tooele, it will run through September 21, 2016. If you missed my video tour of my food storage and stockpile, head over here to watch it. Below are the case lot deals with the best deals highlighted in red.

Western Family Flour, 25 lbs. – $7.99 each

Western Family Sugar, 25 lbs. – $8.98 each

Western Family Brown or Powdered Sugar, 2 lbs. – $0.98 each (Case of 12 = $11.76)

Western Family Evaporated Milk, 12 oz. – $0.79 each (Case of 24 = 18.96)

Western Family Broth, 14.5 oz. – $0.48 each (Case of 24 = $11.52)

Betty Crocker Brownie Mixes, 18.3-19.9 oz. – $0.79 each (Case of 12 = $9.48)

Western Family Long Grain Rice, 20 lbs. enriched – $9.99 each

Western Family Black or Pinto Beans, 20 lbs. – $13.99 each

Western Family Oats, 42 oz. – $1.89 each (Case of 12 = $22.68)

Pompeian Olive Oil, 68 oz. – $9.99 each

Western Family Canola or Vegetable Cooking Oil, 1 gallon – $6.99 each (Case of 4 = $27.96)

Western Family Creamy or Chunky Peanut Butter, 64 oz. – $6.49 each

Western Family Cream Soups, 10.5 oz. – $0.48 each (Case of 24 = $11.52)

Campbell’s Cream Soups, 10.5 oz. – $0.68 each (Case of 48 = 32.64)

Western Family Chicken Noodle or Tomato Soup, 10.5-10.75 oz. – $0.38 each (Case of 24 = $9.12)

Western Family Tomato Sauce, 8 oz. – $0.25 each (Case of 48 = $12.00)

Western Family Tomato Paste, 6 oz. – $0.50 each (Case of 48 = $24.00)

Western Family Tomatoes, 14.5 oz. – $0.58 each (Case of 24 = $13.92)

Hunt’s Pasta Sauce, 24 oz. – $0.89 each (Case of 12 = $10.68)

Prego Pasta Sauce, 14.5-24 oz. – $1.48 each (Case of 12 = $17.76)

Western Family Pasta, 48 oz. – $2.50 each (Case of 8 = $20.00)

Western Family Mac and Cheese, 5.5-7.25 oz. – $0.29 each (Case of 24 = $6.96)

Western Family Corn or Green Beans Vegetables, 11-15.25 oz. – $0.50 each (Case of 24 = $12.00)

Western Family Fruit, 15-15.25 oz. – $0.99 each (Case of 24 = 23.76)

ShurSaving Peaches or Pears, 29 oz. – $1.50 each (Case of 12 = $18.00)

ShurSaving Mandarin Oranges, 11 oz. – $0.39 each (Case of 24 = $9.36)

Western Family Olives, 6 oz. – $0.89 each (Case of 24 = 21.36)

Western Family Beans or Pork & Beans, 15-15.5 oz. – $0.50 each (Case of 24 = $12.00)

Western Family Refried Beans, 16 oz. – $0.59 each (Case of 24 = $14.16)

Western Family Chili, 15 oz. – $0.89 each (Case of 12 = $10.68)

Nissin Top Ramen Noodles, 3 oz. – $0.17 each (Case of 24 = $4.00)

Stone’s Ground Beef, 81% fat 19% lean, sold in 5 lb. package – $2.19 lb. (5 lb. package = $10.95)

Sparetime Chicken Breasts, boneless, sold in a 20 lb. box – $1.69 lb. (20 lb. case = $33.80)

Western Family Tuna, 5 oz. – $0.50 each (Case of 48 = $24.00)

Western Family Premium Chunk Chicken Breast, 5 oz. – $0.99 each (Case of 12 = $11.88)

Western Family Mayonnaise or Salad Dressing, 30 oz. – $2.50 each (Case of 12 = $30.00)

Western Family Seasoning, .6-1.38 oz. – $0.34 each (Case of 24 = $8.00)

Western Family Water, 24 ct. – $1.88 each

Western Family Apple Juice, 96 oz. – $1.68 each (Case of 6 = $10.08)

V8 Splash, 64 oz. – $1.48 each (Case of 8 = $11.84)

Western Family Frozen Orange Juice, 12 oz. – $1.25 each (Case of 24 = $30.00)

Western Family Frozen Vegetables, 12-16 oz. – $0.79 each (Case of 12 = $9.48)

Western Family Petal Soft Bath Tissue, 18 ct. big roll – $4.98 each

Western Family Paper Towels, 15 ct. – $4.98 each

Soffs Baby Wipes, 80 ct. – $0.69 each (Case of 24 = 16.56)

V05 Alberto Shampoo or Conditioner, 12.5 oz. – $0.79 each

This post may contain affiliate links. Read my Disclosure Policy here.

Speak Your Mind

*