Maceys Case Lot Sale – January 2015

maceys logo

Maceys case lot sale has begun and will go through January 26, 2015, or if you live in Tooele, it will go through January 28. Harmons is also having its case lot sale this week. Be sure to stock up on items that you use regularly in the kitchen. The red deals below are the best deals to stock up on. If you want to see more Maceys deals or price match these deals, check out the Grocery Deals to Price Match list here.

Chicken – Boneless Skinless Breasts or Tenders or Sparetime Fully Cooked Breaded Tenders, sold in a 20 lb box – $1.69 lb. (A box is $33.80)

Western Family Flour, 25 lb. All-Purpose or Unbleached – $8.49 each (Case of 2 – $16.98)

Western Family Granulated Sugar, 4 lb. bag – $1.79 each (Case of 10 – 17.90)

Western Family Powdered or Brown Sugar, 32 oz. – $0.99 each (Case of 12 – $11.88)

Pompeian Extra Virgin Olive Oil, 68 oz. -$9.99 each (Case of 8 – $79.92)
Use the $1.00/1 Pompeian printable coupon here (print it twice)
Final price: $8.99 each

Krusteaz Buttermilk Pancake Mix, 10 lb. – $6.99 each (Case of 4 – $27.96)

Mrs. Butterworth’s Original Syrup, 2 pk 64 oz. – $6.99 each (Case of 4 – $27.96)
Use the $0.75/1 Mrs. Butterworth’s printable coupon here (print it twice)
Use the $0.55/1 Mrs. Butterworth’s Syrup coupon from the SS 1/11/15 coupon insert
Final price: As low as $6.24 each

Western Family Peanut Butter, 29 oz. Creamy or Chunky – $2.99 each (Case of 12 – $35.88)

Western Family Concord Grape Jelly, 32 oz. – $1.67 each (Case of 12 – $20.00)

Western Family Bagged Cereal, 28-32 oz. – $2.99 each (Case of 8 – $23.92)

Western Family Instant Oatmeal, 8-10 ct. – $1.67 each (Case of 12 – $20.00)

Western Family Old-Fashioned or Quick Oatmeal, 42 oz. – $1.50 each (Case of 12 – $18.00)

Western Family Cake Mix, 16.5 oz. – $0.69 each (Case of 12 – $8.28)

Western Family Broth, 14.5 oz. – $0.69 each (Case of 24 – $16.56)

Campbell’s Cream of Chicken or Cream of Mushroom Soup, 10.75 oz. – $0.69 each (Case of 24 – $16.56)
Use the $1.00/5 Campbell’s Condensed Great for Cooking Soup printable coupon here
Final price: $0.49 each

Western Family Cream Soup, 10.5 oz. Mushroom or Chicken – $0.69 each (Case of 24 – $16.56)

Campbell’s Chunky Soup, 18.6-18.8 oz. Classic Chicken Noodle, New England Clam Chowder, Beef with Country Vegetables or Sirloin Burger – $1.50 each (Case of 12 – $18.00; Note: Harmons case lot sale price is a better deal.)
Use the $0.50/2 Campbell’s Chunky Soup printable coupon here

Use the $1.00/3 Campbell’s Chunky Soups coupon from the SS 1/11/15 coupon insert
Final price: As low as $1.17 each

Western Family Soup, 10.5-10.75 oz. Tomato or Chicken Noodle – $0.38 each (Case of 24 – $9.12)

Campbell’s Tomato or Chicken Noodle Soup, 10.75 oz. – $0.69 each (Case of 24 – $16.56)
Use the $0.40/4 Campbell’s Condensed Soups from the SS 11/9/14 coupon insert (expires 1/15/15)
Final price: $0.59 each

Western Family Chunk Light Tuna, 5 oz. – $0.68 each (Case of 48 – $32.64; Note: Harmons case lot sale price is a better deal)

Western Family Solid White Albacore Tuna, 5 oz. – $0.99 each (Case of 24 – $23.76)

Western Family Premium Chunk Chicken Breast, 5 oz. – $0.98 each (Case of 12 – $11.76)

Western Family Original Vienna Sausage, 4.75 oz. – $0.50 each (Case of 48 – $24.00 – Great for 72 hour kits)

Hunt’s Pasta Sauce, 24 oz. – $0.79 each (Case of 12 – $9.48)

Western Family Pasta Sauce, 24 oz. – $1.25 each (Case of 12 – $15.00)

Western Family Pasta, 48 oz. – $1.99 each (Case of 8 – $15.92)

Western Family Diced Tomatoes, 14.5 oz. – $0.59 each (Case of 24 – $14.16)

Western Family Tomato Sauce, 8 oz. Regular or No Salt – $0.33 each (Case of 48 – $15.84)

Western Family Tomato Paste, 6 oz. – $0.50 each (Case of 48 – $24.00)

Western Family Ketchup, 20-24 oz. – $0.99 each (Case of 12 – $11.88 / Case of 16 – $15.84)

Campbell’s Original SpaghettiO’s, 22.4 oz. Family Size – $0.79 each (Case of 12 – $9.48)

Chef Boyardee Pasta, 7.5-15 oz. – $0.79 each (Case of 12 – $9.48 / Case of 24 – $18.96)

Western Family Macaroni and Cheese, 5.5-7.25 oz. – 2 for $0.99 each (Case of 24 – $11.88)

Top Ramen Noodles, 6 pk. – $0.99 each (Case of 4 – $3.96)

Western Family Refried Beans, 16 oz. – $0.59 each (Case of 24 – $14.16)

Western Family Beans, 15 oz. – $0.50 each (Case of 24 – $12.00)

Western Family Black Beans, 20 lb. bag – $17.99 each

Western Family Pinto Beans, 20 lb. bag – $14.99 each

Western Family Beets, 15 oz. can – $0.75 each (Case of 24 – $18.00)

Western Family Chili with Beans, 15 oz. – $0.88 each (Case of 24 – $21.12)

Pace Salsa or Picante Sauce, 16 oz. – $1.50 each (Case of 12 – $18.00)

La Victoria Salsa, 16 oz. – $1.50 each (Case of 12 – $18.00)

Western Family Chiles or Jalapenos, 4 oz. – $0.50 each (Case of 24 – $12.00)

Western Family Mayonnaise or Dressing, 30 oz. – $2.00 each (Case of 12 – $24.00)

Western Family Seasoning, .6-1.38 oz. – $0.33 each (Case of 24 – $8.00)

Western Family Pitted Olives, 6 oz. Medium or Large – $0.99 each (Case of 24 – $23.76)

Western Family Canned Vegetables, 14.5-15.25 oz. – $0.50 each (Case of 24 – $12.00)

Western Family Fancy Vegetables, 13.5-15 oz. – $0.75 each (Case of 24 – $18.00)

Western Family Canned Fruit, 15-15.25 oz. – $0.99 each (Case of 24 – $23.76)

Western Family Mandarin Oranges, 10.5-11 oz. – $0.50 each (Case of 24 – $12.00)

Western Family Pineapple, 20 oz. – $0.99 each (Case of 24 – $23.76)

Western Family Original Applesauce, 15 oz. – $0.99 each (Case of 24 – $23.76;  Note: Harmons case lot sale price is a better deal)

Western Family Apple Juice or Cider, 64 oz. – $1.25 each (Case of 8 – $10.00)

V8 Splash Juice Blends, 64 oz. $1.67 each (Case of 8 – $13.34)

Western Family Tomato or Vegetable Juice, 46 oz. – $1.67 each (Case of 12 – $20.00)

Western Family Frozen Orange Juice, 12 oz. – $1.25 each (Case of 24 – $30.00)

Western Family Frozen Vegetables, 16 oz. – $0.79 each (Case of 12 – $9.48)

Western Family Original Saltine Crackers, 32 oz. – $2.50 each (Case of 12 – $30.00)

V05 Shampoo or Conditioner, 12.5 oz. $0.89 each (Case of 6 – $5.34)
Use the $1.00/4 Vo5 printable coupon here
Final price: $0.64 each

Water Jug, 5 gallon – $3.99 each

 

Here are more good deals this week at Maceys:

Store brand shredded cheese, 8 oz. – $1.67 each

Cache Valley Cheese Slices, 5-6 oz. – $1.79 each

Store brand cottage cheese, 16 oz. – $1.19 each

Store brand margarine, 16 oz. quarters – $0.79 each

Chicken – Tyson Drumsticks or Thighs, family pack – $0.99 lb.

Pork – Sirloin Roast, bone-in – $0.99 lb.

John Morrell Franks, 1 lb. Bun Length or Jumbo – $0.99 each

John Morrell Tasty Links, 7 oz. Regular or Maple – $1.25 each

Land ‘O Frost Deli Shaved Lunch Meat, 9 oz. – $1.67 each

Store brand sliced bacon, 12 oz. – $2.50 each

Great Grains Bread, 24 oz. – $1.67 each

Nabisco Snack Crackers, 3.5-16 oz. – $2.00 each
Use the $0.75/2 Nabisco coupon from the SS 12/14/14 coupon insert (expires 1/24/15)
Final price: $1.63 each

Pepsi, 7-Up or A&W Products, 24 pk cans – $5.99 each

Store brand water, 24 pk 16.9 oz bottles – $1.99 each

Store brand petal soft bath tissue, 18 Big Rolls – $5.00 each

Store brand paper towels, 15 rolls – $5.00 each

Store brand batteries, 24 pk. AA – $3.99 each

Store brand hydrogen peroxide, 16 oz. – $0.50 each

Speed Stick Lady Deodorant, 1.4-1.8 oz. – $1.25 each (Maceys)
Use the $0.50/2 Speed Stick printable coupon here (print it twice)
Final price: $0.75 each

Colgate Toothpaste, 4 oz. – $1.00 each

Soffs Baby Wipes, 80 ct. refill pack – $0.88 each

This post may contain affiliate links. Read my Disclosure Policy here.

Speak Your Mind

*