Maceys: Case Lot Sale One More Week + Other Deals

 

maceys logo

 

Maceys case lot sale will continue one more week, so you still have time to stock up on items you need for your kitchen pantry. Before I list all of the best case lot items, Maceys is having a 2-day sale on Oct. 11 & 12 on cleaning and household supplies. I’ve listed a few of the best deals below.  Following those items, I’ve then listed other products that are a really good deal this week at Maceys. The items highlighted in red are the best deals.

2-Day Sale – Oct. 11-12, 2013
Windex Window Cleaner, 26 oz. – $1.50 each (Limit 2)
Use the $1.00/2 Windex coupon here
Final price: $1.00 each!

Tide Laundry Detergent, 100 oz. Liquid Original Scent or Original HE – $9.99 (Limit 2)
Use the $2.00/1 Tide coupon from the P&G 9/29/13 coupon insert
Final price: $7.99

Scrubbing Bubbles Aerosol Cleaners, 22 oz. – $1.99 each (Limit 2)
Use the $2.00/2 Scrubbing Bubbles coupon from the SS 9/22/13 coupon insert
Final price: $0.99 each!

 

Good Deals This Week
Apples, Large Gala or Fuji – $0.99 lb.

Carrots, 1 lb. baby cut – $0.99 each

Onions, 25 lb. bag medium yellow – $4.99 each

Potatoes, red – $0.39 lb.

Pumpkins – $0.15 lb.

Western Family Large Eggs, dozen – $1.25

Western Family Cheese, 2 lb. loaf – $5.99

Nestle Hot Cocoa, 6 ct. – $0.98

Candy bars standard size, Twix, M&M’s, Snickers – $0.50 each

Western Family Pasta, 13.25 – 16 oz. – $0.50 each

Western Family Pasta Sauce, 24 oz. – $0.88 each

Pompeian Extra Virgin Olive Oil, 68 oz. – $9.99 with in-ad store coupon
Use the $1.00/1 Pompeian coupon here
Final price: $8.99

VO5 Shampoo or Conditioner, 15 oz. – $0.69 each

All Laundry Detergent, 50 oz. 2X Liquid or 24 ct. Mighty Packs – $3.79
Use the $1.00/1 All Laundry Detergent coupon from the RP 9/29/13 coupon insert
Final price: $2.79

 

 

Case Lot Sale Items

ShurSaving Frozen Orange Juice, 12 oz. – $0.78  each  (Case of 24 – $18.72)

ShurSaving Canned Vegetables, 14.5-15.25 oz. Green Beans and Corn – $0.39 each  (Case of 24 – $9.36)

Western Family Frozen Vegetables, 16 oz. – $0.79 each  (Case of 12 – $9.48)

ShurSaving Mandarin Oranges, 11 oz. – $0.33 each  (Case of 24 – $8.00)

ShurSaving Peaches or Pears, 29 oz. – $0.98 each  (Case of 12 – $11.76)

Western Family Canned Fruit, 15-15.25 oz. – $0.88 each  (Case of 24 – $21.12)

Western Family Broth, 14.5 oz. Beef or Chicken – $0.39 each  (Case of 24 – $9.36)

Western Family Flour, 25 lb. bag All Purpose or Unbleached – $7.98  (Case of 2 – $15.96)

Western Family Granulated Sugar, 25 lb. – $9.99 each

ShurSaving Tomato Sauce, 8 oz. – $0.25 each  (Case of 48 – $12.00)

Western Family Tomato Paste, 6 oz. – $0.50 each  (Case of 48 – $24.00)

Western Family Tomato or Chicken Noodle Soup, 10.5-10.75 oz. – $0.39 each  (Case of 24 – $9.36)

Western Family Diced Tomatoes, 14.5 oz. – $0.50 each  (Case of 24 – $12.00)

Campbells SpaghettiO’s, 26 oz.  – $0.99 each  (Case of 12 – $11.88)

Western Family Premium Chunk Chicken Breast, 5 oz. – $0.88 each  (Case of 12 – $10.56)

Western Family Refried Beans, 16 oz. – $0.50 each  (Case of 24 – $12.00)

Western Family Specialty Beans, 15 oz. – $0.50 each  (Case of 24 – $12.00)

Western Family Chili with Beans, 15 oz. – $0.69 each  (Case of 24 – $16.56)

Western Family Cream Soup, 10.5 oz. Chicken or Mushroom – $0.49 each  (Case of 24 – $11.76)

Western Family Mayonnaise or Salad Dressing, 30 oz. – $1.98 each  (Case of 12 – $23.76)

Western Family White Vinegar, 1 gallon – $2.59 each  (Case of 6 – $15.54)

Western Family Seasoning Mixes, .6-1.38 oz. – $0.25 each  (Case of 24 – $6.00)

Western Family Table Salt, 26 oz. Regular or Iodized – $0.44 each  (Case of 24 – $10.56)

Western Family Sloppy Joe Sauce, 24 oz. – $0.99 each  (Case of 12 – $11.88)

Western Family Pancake Syrup, 128 oz. Original – $5.98 each  (Case of 4 – $23.92)

Western Family Instant Oatmeal, 8-10 ct. – $1.50  (Case of 12 – $18.00)

Jiffy Corn Muffin Mix, 8.5 oz. – $0.50 each  (Case of 24 – $12.00)

Jiffy Muffin Mixes, 7 oz. – $0.67 each  (Case of 24 – $16.08)

Kraft Macaroni and Cheese, 5 pk. – $3.99  (Case of 7 = 35 individual boxes – $27.93)

Valu Time Macaroni and Cheese, 6.25 oz. – $0.25 each  (Case of 24 – $6.00)

Nissin Cup Noodles, 2.25-2.5 oz. – $0.33 each  (Case of 12 – $4.00)

ShurSaving Liquid Bleach, 128 oz. – $1.29 each  (Case of 6 – $7.74)

Western Family Petal Soft Bath Tissue, 18 ct. Big Roll – $5.99

Western Family Paper Towels, 15 roll 2 Ply Soft and Strong – $5.99

Western Family Liquid Hand Soap, 40 oz. – $2.99  (Case of 6 – $17.94)

This post may contain affiliate links. Read my Disclosure Policy here.

Trackbacks

  1. […] Maceys case lot sale is continuing through this week. Make sure to check out the Macey’s post here to see which items to price match at Walmart if you only want to make one trip to a grocery store this week. […]

Speak Your Mind

*